17.12.2011 - Koncert "Błogosławieństwo i dziękczynienie"


Koncert był podziękowaniem Bogu za nowe miejsce spotkań naszego zboru a szczególnie stał się formą wyrażenia wdzięczności Bogu za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierali budowę nowego obiektu swoją pomocą i życzliwością. Zaproszeni zostali wszyscy, którzy w trakcie budowy związani byli pomocą, pracą, produkcją lub dostawami materiałów, przygotowaniem dokumentacji projektowej oraz sprawami formalnymi związanymi z oddaniem obiektu do użytkowania. Obecni mieli okazję nie tylko zapoznać się z tym co Bóg uczynił w postaci nowego obiektu zboru ale też, być może pierwszy raz usłyszeć i zobaczyć jak w naszym zborze dziękujemy Bogu. W pierwszej części usłyszeliśmy kilka wspaniale wykonanych utworów, których głównym przesłaniem było błogosławieństwo i dziękczynienie. Następnie wyświetlona została krótka prezentacja przedstawiająca obrazy przemiany budynku, którą można byłoby porównać z przemianą poczwarki w motyla. Po prezentacji nastąpiła część słowna "dziękczynno - gratulacyjna" poprowadzona przez Starszego Zboru, brata Tomasza Ulfika. Brat Tomasz przywitał wszystkich i przeczytał list otrzymany od brata Michała Hydzika - aktualnie pełniącego funkcję Prezbitera Okręgowego. Potem zabrał głos w imieniu Burmistrza przekazując nam słowa uznania przedstawiciel Urzędu Miasta. Następnie pozdrowienia i gratulacje w imieniu Naczelnej Rady Kościoła i Prezbitera Naczelnego przekazał brat Piotr Nowak pełniący funkcję Zastępcy Prezbitera Naczelnego. W dalszej kolejności krótko podzielili naszą radość bracia z Katowic i Jaworzna. Ze względu na formę uroczystości do minimum ograniczona została ta część, po której mogliśmy zobaczyć wspaniały taniec prezentujący krótką modlitwę Jaabesa wołającą o błogosławieństwo (1 Kronik 4.10) Wspaniały taniec, muzyka i tekst stały się pięknym wprowadzeniem do modlitwy i błogosławieństwa dla naszego zboru. Do modlitwy zostali zaproszeni wszyscy obecni na sali bracia pastorzy z Katowic, Jaworzna, Gliwic, Mysłowic, oraz brat Piotr Nowak z Warszawy a modlitwę poprowadził brat pastor senior Ferdynand Karel z Katowic. Kolejna część koncertu prowadzona już bardziej w formie uwielbienia była zachętą dla obecnych do wzięcia w niej udziału. Hydrofornia, która w czasie trwania budowy nazwana została "Źródełkiem" stała się miejscem gdzie można zaczerpnąć "wody życia". Ciekawy układ pieśni komponował się ze scenografią prezentującą strumień płynący od źródła pod krzyżem. Wszystkiemu towarzyszyło słowo z Obj. 22.17 umieszczone obok krzyża na ścianie " A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! … A kto chce niech darmo weźmie wodę żywota." Po zakończonym koncercie wiele osób wyraziło swój podziw dotyczący zarówno wyglądu budynku, jego wnętrza jak i samego koncertu. Wierzymy, że Bóg to słyszał i przyjął to jako chwałę dla siebie.


21.11.2011 - "KONIEC - Jest pozwolenie na użytkowanie!"

   Wydane z datą 16.11.2011 r. Warto było się modlić, warto było na finiszu dać z siebie wszystko. Efekt to przeprowadzka, która odbędzie się dzisiaj. Wczoraj po raz ostatni mieliśmy nabożeństwo na Osadzie Jana. Teraz do uruchomienia całego sprzętu w nowym miejscu służba techniczna będzie musiała poświęcić sporo czasu. Będziemy musieli jeszcze wytłumić tylną ścianę sali a przynajmniej jej górną połowę bo tam odbijają się dźwięki. Nauczyciele, biblioteka i punkt dystrybucji literatury chrześcijańskiej też muszą się "ulokować" na zaplanowanych miejscach. Nie zmieni to jednak faktu, że w środę 23.11.2011 odbędzie się tam pierwsze nabożeństwo. Ponieważ budowa jest zakończona jest to ostatnia wiadomość z jej przebiegu. Teraz zapraszamy na Andersa 61, do "źródełka" aby tam oddawać Bogu chwałę i wzajemnie się błogosławić.


Misja 2011 - "Można Żyć Inaczej"


  Od 24 do 27 sierpnia (od środy do soboty) 2011r. w Tarnogórskim Parku Miejskim oraz na Placu Wolności odbyło się Zakończenie Wakacji.

FERIE ZIMOWE
   Pragniemy poinformować, że w dniach 24-28 stycznia w domu kultury TCK ul. Sobieskiego organizowane były ferie zimowe dla dzieci pt."WYSPA SKARBÓW"
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com