Kalendarzyk czytania Biblii na II kwartał.

 W dziale czytelni pojawił się kalendarzyk czytania Biblii na drugi kwartał: pobierz

Zachęcamy do regularnego czytania Biblii przez cały rok.

Harmonogram czytania Biblii na cały rok.

Wersje do druku:

1. Wersja 2 na A4: pobierz

2. Wersja 4 na A4: pobierz 

3. Kalendarzyk czytania Bibli - kwartał 1: pobierz

4. Kalendarzyk czytania Bibli - kwartał 2: pobierz

"Wiara"


 
Jezus kiedyś powiedział:
"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" [Łuk. 18:8b]
To radość jest iść przez życie z głową podniesiona do góry, ufając Bogu, że będzie nas prowadził i prostował nasze ścieżki, ale nie zawsze tak jest.   
Ktoś kiedyś powiedział "tylko martwe ryby płyną z prądem". Rodzi się tutaj pytanie w jakim miejscu znajduje się każdy z nas? Czy jesteśmy jak martwe ryby które nie mogą już nic zrobić? Czy raczej ludźmi, którzy walczą i mimo wielu trudności zachowują wiarę?
Bóg nie spóźnia się ze swoimi odpowiedziami, zna właściwy czas, to tylko nasza niewiara jest przeszkodą w Jego działaniu.
Wiele trudności spotyka nas w życiu, czasem ciężko znaleźć nam odpowiednią drogę i rozwiązanie, lecz myślę, że najlepszą metodą na pokonanie tego wszystkiego jest po prostu zaufać Bogu, wierzyć, nie poddawać się i iść do przodu.
 
"Lecz wy bądźcie mocni i nie opuszczajcie waszych rąk, gdyż jest nagroda za wasze uczynki." [2 Kron. 15:7]

I. ZACZĄĆ OD NOWA

Wszędzie dokądkolwiek idę, spotykam ludzi przytłoczonych ciężarem życia i ogromem obowiązków. Nawet ci, którym się "powiodło", przyznają, że często są rozgoryczeni, przygnębieni, zrozpaczeni i sfrustrowani.

Być może, jak wielu ludzi w naszych czasach, masz poczucie beznadziejności, wydaje ci się, że tak naprawdę nie ma rozwiązania dla twoich problemów. Jestem przekonany, że Chrystus jest rozwiązaniem nie tylko wielkich problemów świata, ale też twoich własnych. Bez względu na to, co się dzieje wokół, dobrą nowiną dla ciebie jest, że Jezus Chrystus potrafi zmienić twoje życie. Może dokonać w nim przemiany. Może ci przynieść pokój i radość. Może ci zaoferować nowy początek.

 

Modlitwa - mur ognia


  Z odpowiedziami na modlitwy jest podobnie jak z budowaniem domu. Nic nie przychodzi samo, jak dom sam się nie wybuduje tak i bez modlitwy nie ma odpowiedzi.

  Wiele wysiłku trzeba włożyć, żeby wybudować dom. Nie wystarczy wybudować tylko fundament i nie budować reszty, nie zabezpieczać go przed deszczem, mrozem czy wiatrem, bo zapewne spowoduje to szybkie uszkodzenie i niszczenie domu.
Tak wiec modlitwa nie może być pięciominutowym raportem składanym Bogu każdego dnia.
  On chce dać nam plany i wizje do działania, siłę do pracy i moc naprzeciw trudnością, Bóg nie jest tylko do tego by wysłuchiwać nasze "raporty". To On wydaje rozkazy, a nie tylko przyjmuje sprawozdawania i prośby. Musimy o tym pamiętać.
  Módl się, przełamywuj słabość przez wiarę, stój na posterunku, Bóg szuka strażników, którzy zbudują płonący mur modlitwy!
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com