Wszelkie propozycje i sugestie dotyczące pracy biblioteki oraz posiadanych zbiorów prośmy kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biblioteka perla

Perła. Dzień, w którym upadł Kanaan, Rafał Kosowski, Warszawa: Vocatio, 2010, s.360

Perła to pierwszy z trzech tomów sagi i opowieść z czasów, zanim Kaanan został oddany w dziedzictwo Izraelitom. Na tle barwnej historii widzimy świat nieprawości i zło, któremu ludy tej ziemi oddały się we władanie. Lektura „Perły” po raz kolejny uświadamia, że za każdą ziemską władzą i siłą znajduje się duchowa rzeczywistość, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele. W kontraście do niej obecność Najwyższego i armia Jego wojowników, którzy działają, ale zawsze w ramach ustanowionych reguł.

 

 

  

okladka opowiesc o 3 krolach

Opowieść o trzech królach: studium o skruszonym sercu, Gene Edwards; tłum. z ang. Waldemar Lisieski, Bielsko Biała: Misja Literatury Chrześcijańskiej, 1992, s.83

Króciutka książeczka, niezwykle bogata w treść opowieść o trzech królach, Saulu, Dawidzie i Absalomie i różnych postawach serc tych, którzy zostali powołani do zajęcia miejsca autorytetu. To szkic mówiący o poddaniu się i o tym, czym jest autorytet w Królestwie Bożym. Obowiązkowa lektura skłaniająca do refleksji nad stanem i motywacją naszych serc.

 

okladka nikt-ich-nie-zamknie-Reema-Goode

Nikt ich nie zamknie. Niezwykłe, prawdziwe historie Bożego działania w świecie islamu, Reema Goode; tłum. z ang. Dorota Piotrowska, Warszawa: Wydawnictwo Kefas, 2011, s. 132

Historia o tym, jak dwoje ludzi doświadcza prawdziwości Bożego Słowa: „oto otworzyłem przed tobą drzwi i nikt ich nie zamknie" (Obj. 3:8 NPD). „Reema Goode i jej rodzina to chrześcijanie mieszkający i pracujący w jednym z krajów Bliskiego Wschodu. (...) Niezależnie od represji, jakie spadają na ludzi, którzy stają się uczniami Chrystusa, Bóg w niezwykły sposób dociera do serc tysiący ludzi ze swiata islamu. Tylko w sobie wiadomy sposób otwiera On wiele drzwi, dzięki czemu bezprecedensowa w historii liczba muzułmanów staje się naśladowcami Jezusa.

 

okladka pod jego skrzydlem

„Jeśli mamy się dostać do miejsca naszego przeznaczenia, to będzie się to musiało dokonać wyłącznie przez wiarę. A to jest przerażające. Zrozumiałe, że chcemy zwolnić pracę silników, uchwycić stery zbielałymi od napięcia palcami, zacisnąć zęby i spodziewać się zderzenia z czymś. Jednak wiara mówi, że Jezus kroczy przed nami, wyprzedzając nas. Nie mamy się czego obawiać..."

 

 

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com