Osoby zainteresowane przekazaniem darowizn prosimy o kontakt z bratem Krzysztofem R. (691 753 697) odpowiedzilnym za służbę charytatywną lub Starszymi Zboru.

Można również przekazać środki pieniężne własnoręcznie lub przelewem na konto bankowe Zboru z dopiskiem "Dar dla potrzebujących".

Numer konta bankowego:

"Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Tarnowskich Górach"
69 2030 0045 1110 0000 0063 5280

Apel o przekazanie 1% z podatku dla Justyny

kasia

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe dla Justyny Sławańskiej

 

 

 

 

Historia Beniamina

Beniamin urodził się w 1999 r. Zdiagnozowano u niego wiotkość mięśni, stawów, a nawet skóry. Z niewiadomych powodów jego organizm nie wytwarza w wystarczającej ilości kolagenu. Pomimo to, dzięki długotrwałej rehabilitacji i determinacji rodziców, udało się sprawić, że Ben zaczął samodzielnie chodzić i nabierać pełnej sprawności fizycznej.

W marcu tego roku, podczas lekcji w-f, Beniamin został uderzony piłką pod kolanem, co spowodowało pęknięcie żyły oraz tętnicy podkolanowej. Trafił do szpitala w Bytomiu, gdzie przez 12 godzin zespół lekarzy, pod kierownictwem prof. Motyki ratował mu życie. Stracił mnóstwo krwi. Niestety okazało się wówczas, że Beniamin dodatkowo ma kruchość naczyń krwionośnych i 'normalna naprawa' tętnicy nie była możliwa. Wstawiono mu sztuczne naczynia krwionośne, które poprawnie pracowały jedynie przez tydzień. Po tym czasie lewa stopa oraz łydka zrobiły się sine i zimne. Noga obumierała. Lekarze robili, co mogli. Dwukrotnie operacyjnie przepychali zator, jednak nic to nie pomogło. Rodzice Bena oraz kościół cały czas trwali w modlitwie. Beniamin do końca wierzył w cud. Wierzył, że Bóg nie pozwoli, by ucięto mu nogę. Tak się jednak nie stało.

Ostatecznie konieczna okazała się amputacja lewej nogi w połowie uda.

Beniamin jest pogodnym, dzielnym i mądrym chłopcem. W szpitalu zapłakał tylko dwa razy. Pierwszy raz, kiedy lekarz przekazywał mu smutną informację o konieczności amputacji nogi,  Po raz drugi płakał, gdy postanowił w pełni zaufać Bogu i powierzył mu swoje życie.

Apel o przekazanie 1% z podatku dla Beniamina

baniamin 11% dla Beniamina Pająka na zakup protezy nogi i rehabilitację
KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
18239 BENIAMIN PAJĄK
Z całego serca dziękujemy za przekazanie Twojego 1 %.
W ten sposób spełnisz marzenie Beniamina o chodzeniu!

więcej na: Beniamin.ZyciaSens.pl

List od rodziców Beniamina

Dane do przekazania 1% dochodu

Dane do przekazania darowizny

  Ulotki o Beniaminie z nr konta

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com