logo

ZBÓR KOŚCIOŁA ZIELONOŚWIĄTKOWEGO
w Tarnowskich Górach

„Jeśli mamy się dostać do miejsca naszego przeznaczenia, to będzie się to musiało dokonać wyłącznie przez wiarę. A to jest przerażające. Zrozumiałe, że chcemy zwolnić pracę silników, uchwycić stery zbielałymi od napięcia palcami, zacisnąć zęby i spodziewać się zderzenia z czymś. Jednak wiara mówi, że Jezus kroczy przed nami, wyprzedzając nas. Nie mamy się czego obawiać..."

Pod Jego skrzydłem: przygody i doświadczenia w życiu z Bogiem, Bernie May; tłum. z ang. Teresa Bucka, Ustroń: Biblijne Stowarzyszenie Misyjne, 2001. s.76

Ta króciutka książeczka jest serią rozważań z życia pilota-misjonarza, które skłaniają do refleksji i zachęcają, by z ufną odwagą kroczyć w wierze. Oto kilka słów autora:
„Jeśli mamy się dostać do miejsca naszego przeznaczenia, to będzie się to musiało dokonać wyłącznie przez wiarę. A to jest przerażające. Zrozumiałe, że chcemy zwolnić pracę silników, uchwycić stery zbielałymi od napięcia palcami, zacisnąć zęby i spodziewać się zderzenia z czymś. Jednak wiara mówi, że Jezus kroczy przed nami, wyprzedzając nas. Nie mamy się czego obawiać.
Odkryłem, że o ile kierowanie się wzrokiem jest rzeczą pożądaną, to chodzenie w wierze jest ekscytujące. Tym właśnie jest ta książka: zbiorem ekscytujących historii (z których większość związana jest z lekcjami, jakich przyszło mi nauczyć się w powietrzu), a które mam nadzieję, nauczą was, jak żyć wiarą.
Zwłaszcza w pochmurne dni."