logo

ZBÓR KOŚCIOŁA ZIELONOŚWIĄTKOWEGO
w Tarnowskich Górach

Perła. Dzień, w którym upadł Kanaan, Rafał Kosowski, Warszawa: Vocatio, 2010, s.360

Perła to pierwszy z trzech tomów sagi i opowieść z czasów, zanim Kaanan został oddany w dziedzictwo Izraelitom. Na tle barwnej historii widzimy świat nieprawości i zło, któremu ludy tej ziemi oddały się we władanie.

Lektura „Perły” po raz kolejny uświadamia, że za każdą ziemską władzą i siłą znajduje się duchowa rzeczywistość, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele. W kontraście do niej obecność Najwyższego i armia Jego wojowników, którzy działają, ale zawsze w ramach ustanowionych reguł.

Tytułowa Perła, której historia będzie mieć niezwykłą kontynuację w dalszych tomach, musi zmierzyć się z potworem, którego sama stworzyła, ze złem, któremu dała przystęp w swoim sercu i umyśle. Jak prawdziwe są słowa autora powieści: „słyszała w życiu wiele słów i zapewnień. Większość z nich nie było prawdą, a i tak w nie wierzyła. Tylko Jego słowom tak trudno było jej zaufać, choć nie było w nich nawet cienia kłamstwa czy podstępu. Człowiek potrafi być przewrotny, bardziej niż życie, na które tak narzeka”.

Czy odnajdujemy w tych słowach siebie? Czy nie jest tak, że łatwiej nam wierzyć złym podszeptom niż prawdziwemu Bogu? Jakże głęboko diabeł zasiał w sercu Ewy wątpliwość co do prawdziwości Bożych słów! Ale my bądźmy dziećmi Sary, żony Abrahama, „gdy czynimy dobrze i w niczym nie dajemy się nastraszyć” (1 List Piotra, 3:6). „Dlatego okiełznajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa” (1 List Piotra, 1:13). Innej drogi do pokonania wroga nie ma. I tę wędrówkę możemy śledzić w historii Perły, której życie splata się z losami Izraela. Zachęcam do lektury.

Kalendarz wydarzeń

Pt czerwiec 22, 17:30 - 19:30
Młodzieżowe
N czerwiec 24, 09:30 -
Nabożeństwo niedzielne
Pn czerwiec 25, 18:00 - 19:30
Modlitwa
Wt czerwiec 26
Misja 2018
Wt czerwiec 26
Misja 2018

Ostatnio dodane

  • Nowa strona KZTG.pl

    Serdecznie witamy na nowej stronie Zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Tarnowskich Górach. Starsza...