logo

ZBÓR KOŚCIOŁA ZIELONOŚWIĄTKOWEGO
w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, dnia 6 sierpnia 2013 roku.

Drodzy Nauczyciele,

Mamy nadzieję, że wspaniale wypoczywacie od trudów roku szkolnego 2012 / 2013. Za nami półmetek wakacji i małymi kroczkami zbliżamy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Poprzedni rok uświadomił nam, jak bardzo potrzebujemy wspólnych spotkań, dlatego postanowiliśmy częściej stwarzać ku temu okazje. Mamy nadzieję, że aktywnie włączycie się w pracę nadającą kierunek zborowej służbie wśród dzieci. Zapraszamy także wszystkich chętnych – nauczycieli i rodziców, którzy chcą służyć pomocą i radą lub mają pomysł na pracę z naszymi dziećmi w Zborze.

Pierwsze spotkanie Rady Szkółki Niedzielnej odbędzie się w środę 21 sierpnia 2013 roku o godzinie 16:30 w salce przedszkolaków. Mamy nadzieję, że uda się przybyć wszystkim dotychczasowym liderom grup. Gdyby okazało się to niemożliwe, prosimy o wydelegowanie kogoś na zastępstwo. Zapraszamy także osoby, które zgłaszały podczas naszego czerwcowego spotkania zastrzeżenia co do funkcjonowania zborowego pozaszkolnego punktu katechetycznego lub naszej pracy, gdyż odniesiemy się do nich w pierwszej kolejności. Później czas poświęcimy na sprawy organizacyjne dotyczące już nowego roku szkolnego, zwłaszcza planowania wydarzeń.

Wszystkich nauczycieli zapraszamy na godzinne spotkanie po niedzielnym nabożeństwie w dniu 25 sierpnia br. Bardzo prosimy o 100% frekwencję, gdyż praktyka wskazuje, iż najczęściej osoby nieobecne mają później trudności w odnalezieniu się w rzeczywistości funkcjonowania punktu katechetycznego. Spotkanie odbędzie się w zborowej kawiarence przy kawie i ciastku. Zaczniemy 15 minut po zakończeniu nabożeństwa. Tym razem nie przewidujemy obiadu, dlatego prosimy Was o dyscyplinę, by spotkanie mogło rozpocząć się i zakończyć o czasie. Po spotkaniu będziemy jeszcze chcieli spędzić ok. 20 minut z nowymi liderami grup.

Poniżej zamieszczamy sprawy, którymi planujemy zająć się podczas poszczególnych spotkań. Jeżeli masz pomysł lub temat, który Cię nurtuje, zgłoś go szybciej, abyśmy mogli się nim zająć. Szczegółowe informacje jak zawsze będą w kalendarzu na kztg.pl

Liczymy na Waszą obecność i zaangażowanie!

Żaneta & Krzysztof Ferdynand
Józef Pająk


Rada Szkółki Niedzielnej 21.08.2013r.

 1. Dwulatki na szkółce.
 2. Modlitwa nauczycieli i rodziców.
 3. Ocena za poziom duchowy.
 4. System oceniania.
 5. Szkolenia nauczycieli (wiązanie rąk).
 6. Zła forma nauczania.
 7. Brak spotkań nauczycieli.
 8. Odgórne podejmowanie decyzji.
 9. Zamiatanie problemów pod dywan.
 10. Szkółka = szkolnictwo?
 11. Dyscyplina.
 12. Spotkania z Rodzicami.
 13. Emerytura nauczycieli.
 14. Nauczyciel wspomagający.
 15. Do czego służy grafik?
 16. Grupa II – przejściówka?
 17. Czy szkółka ma wypuścić gotowy produkt?
 18. Brak czasu na przygotowanie usługi.
 19. Nowe salki.
 20. Praca z dzieckiem autystycznym.
 21. Zajęcia blokowe.
 22. Tematyka zajęć.
 23. Prezenty na zakończenie.

oraz nowe pomysły i sprawy organizacyjne związane z rokiem szkolnym 2013/2014.

Spotkanie Nauczycieli 25.08.2013r.

 1. Kalendarz roku szkolnego 2013 / 2014 (terminy – oceny, spotkania Rady Szkółki, modlitewne, szkolenia, konkursy, usługi, wycieczka).
 2. Grupy katechetyczne.
 3. Podział nauczycieli i wybór Liderów Grup.
 4. Plan zajęć.
 5. Program nauczania.
 6. Budżet.
 7. System oceniania.