logo

ZBÓR KOŚCIOŁA ZIELONOŚWIĄTKOWEGO
w Tarnowskich Górach

Spotkanie z Misją Pokoleń

Od piątku do niedzieli, 12 - 14 października 2012 roku, będziemy gościli w naszym Zborze pracowników Misji Pokoleń z Krakowa. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych rodziców oraz pracowników wśród dzieci i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie wpisanie się na listę (na drzwiach do piwnicy) do 7 października br.

W związku ze szkoleniem w niedzielę 14 października 2012 roku  zborowa kawiarenka będzie nieczynna!

Szkolenie z Misją Pokoleń 2010 rok

Drodzy Nauczyciele,
Szanowni Rodzice

Od piątku do niedzieli, 12 - 14 października 2012 roku, będziemy gościli w naszym Zborze pracowników Misji Pokoleń z Krakowa. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych rodziców oraz pracowników wśród dzieci i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie wpisanie się na listę (na drzwiach do piwnicy) do 7 października br., abyśmy mogli przygotować materiały i zamówić obiady; nauczyciele szkółek niedzielnych z naszego Zboru nie ponoszą żadnych kosztów, pozostałych uczestników szkolenia prosimy o dobrowolną ofiarę pokrywającą poniesione przez Zbór koszty szkolenia.

W przerwach do naszej dyspozycji będzie kawa, herbata, ciasto, bułki z serem lub wędliną. Jeżeli chcesz upiec ciasto, prosimy o zaznaczenie tego na liście, podobnie jak i chęć zjedzenia obiadu (ważne, abyśmy zamówili odpowiednią ilość posiłków i miejsc na minigolfa). Wszelkich informacji o szkoleniu udziela brat Krzysztof Ferdynand na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Serdecznie zapraszamy!

piątek, dn. 12 października 2012 roku

               1700 – 1705                      tytułem wstępu – siostra Żaneta Ferdynand

               1705 – 1930                      blok I: wykład i ćwiczenia. (3 x 45 min. sesje, 2 x 5 min. przerwa)

Grupa I

Grupa II

Gry i zabawy w nauczaniu, powtórce materiału i w czasie wolnym dla przedszkolaków.

Znaczenie zabawy w życiu przedszkolaka. Gry, zabawy i doświadczenia podczas zajęć wprowadzających. Gry, zabawy i doświadczenia stymulujące uczucia. Praktyczne przykłady.

Ciekawe metody uczenia wersetów biblijnych dla dzieci szkolnych.

Dlaczego uczymy się Słowa Bożego na pamięć? Jak ułatwić dzieciom zrozumienie, zapamiętanie i zastosowanie prawdy zawartej w wersecie – metody uczenia wersetu. Rola wersetu w lekcji. Przykłady.

Gry, konkursy w powtórce i utrwaleniu materiału dla dzieci szkolnych.

Znaczenie gier i zabaw w rozwoju dzieci i w procesie nauczania. Zasady rywalizacji i punktowania. Przykłady.

sobota, dn. 13 października 2012 roku

                 930 – 945                         poranna kawa, przywitanie się i zajęcie miejsc

                945 – 1000                        tytułem wstępu – brat Krzysztof Ferdynand

               1000 – 1225                      blok II: wykład

Wprowadzenie do ogniw lekcji biblijnej – planowanie (w oparciu o rozwojowy model nauczania), zajęcia wprowadzające (nawiązanie relacji, doświadczenie, wywołanie nastawienia i uporządkowanie materiału), historia biblijna (metody i techniki przekazu w grupie), końcowy fragment lekcji (zajęcia plastyczne, nauczanie wersetów biblijnych, gry i zabawy). (3 x 45 min. sesje, 2 x 5 min. przerwa)

               1225 – 1235                      przerwa kawowa

               1235 – 1715                      blok III: warsztaty. Praca badawcza w V grupach. (5 x 45 min. sesje, 3 x 5 min. przerwy, 1 x 40 min. przerwa obiadowa 1410 – 1450 obiad na miejscu)

  • Grupa I 3-5-latki: J 20,28
  • Grupa II zerówka i 1 klasa szkoły podstawowej: Prz 30,5
  • Grupa III 2 i 3 klasa szkoły podstawowej: Mt 10,8
  • Grupa IV klasy 4 - 6 szkoły podstawowej: Ga 6,10
  • Grupa V gimnazjum i liceum: Jk 3,9-10

               1715 – 1725                      przerwa kawowa

               1725 – 1900                      blok IV: seminarium Skuteczny nauczyciel. Proces nauczania – uczenia się (definicja). Nauczyciel – osoba podejmująca decyzje dotyczące celów, treści, metod i ocen w nauczaniu. Wpływ prawidłowych ocen i refleksji nauczyciela na proces uczenia się ucznia. Przykłady. (3 x 45 min. sesje, 2 x 5 min. przerwa)

niedziela, dn. 14 października 2012 roku

                930 – 1045                        blok V: ćwiczenia. Prowadzenie lekcji (60 min.) opracowanych podczas warsztatów w Grupie II (zerówka i klasa 1 SP), IV (klasy IV – VI SP) i V (gimnazjum). Panel dyskusyjny (15 min.).

               1045 – 1200                      blok VI: ćwiczenia. Prowadzenie lekcji (60 min.) opracowanych podczas warsztatów w Grupie I (dzieci w wieku 3 – 5 lat) i III (klasa II i III SP). Panel dyskusyjny (15 min.).

               1215 – 1345                      blok VII: seminarium dla rodziców Moje dziecko dojrzewa – rozmowy o seksualności z dziećmi i młodzieżą (od przedszkolaka do nastolatka).

               1345 – 1400                      zakończenie – brat Krzysztof Ferdynand

               1400 – 1445                      przerwa obiadowa (catering na miejscu)

               1515 – 1615                      wyjście na minigolfa

W związku ze szkoleniem w niedzielę 14 października 2012 roku
zborowa kawiarenka będzie nieczynna!

Podczas piątkowych zajęć nauczyciele Grupy I – III SN tworzą grupę I, natomiast nauczyciele z Grup IV –VI SN tworzą grupę II. Gdyby ktoś chciał zmienić grupę, musi o tym poinformować najpóźniej do 7 października br. Podczas pracy badawczej w sobotę grupy tworzymy zgodnie z podziałem grup szkółki niedzielnej. Wyjątkiem są nauczyciele Grupy V i VI SN, którzy tworzą grupę V podczas szkolenia.

Zajęcia przygotowane i opracowane przez grupę w sobotę, w niedzielę prowadzą nauczyciele zgodnie z grafikiem. Pozostali nauczyciele z grupy uczestniczą w lekcji jako obserwatorzy a później aktywnie biorą udział w dyskusji. Tego dnia kawiarenka będzie nieczynna, ponieważ po panelu z Rodzicami w kawiarence dla uczestników szkolenia będzie wydawany obiad. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie, które może wykorzystać przy awansie zawodowym nauczyciela pracującego w ramach systemu oświaty.

Serdecznie zapraszamy!

Żaneta & Krzysztof Ferdynand
Józef Pająk