logo

ZBÓR KOŚCIOŁA ZIELONOŚWIĄTKOWEGO
w Tarnowskich Górach

Szkolenie dla nauczycieli

MP 2014

Drodzy Nauczyciele,

Szanowni Rodzice

W sobotę 18 października 2014 roku, będziemy ponownie gościli w naszym Zborze pracowników Misji Pokoleń z Krakowa. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych rodziców oraz pracowników wśród dzieci i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie wpisanie się na listę (na drzwiach do piwnicy - dotyczy osób zaangażowanych w zborową służbę katechetyczną) lub wysłanie zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dla osób z zewnątrz) do 12 października br., abyśmy mogli przygotować materiały i zamówić obiady; nauczyciele szkółek niedzielnych z naszego Zboru nie ponoszą żadnych kosztów, pozostałych uczestników szkolenia prosimy o dobrowolną ofiarę pokrywającą poniesione przez Zbór koszty szkolenia.

W przerwach do naszej dyspozycji będzie kawa, herbata, ciasto, bułki z serem lub wędliną. Jeżeli chcesz upiec ciasto, prosimy o zaznaczenie tego na liście, podobnie jak i chęć zjedzenia obiadu (ważne, abyśmy zamówili odpowiednią ilość posiłków). Wszelkich informacji o szkoleniu udziela brat Krzysztof Ferdynand osobiście lub e-mailowo. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: Jeżeli zarezerwujesz obiad a nie przyjdziesz, będziemy obciążać kosztami.

sobota, dn. 18 października 2014 roku

                 930 – 945                        poranna kawa, przywitanie się i zajęcie miejsc

                945 – 1000                        tytułem wstępu – brat Józef Pająk

               1000 – 1225                       blok I: seminarium Nauczyciel – ten, który sam się uczy

Przygotowanie do służby – odpowiedź na powołanie, właściwy trening, samodyscyplina i samoakceptacja. Praktyczna metoda studiowania przez nauczyciela fragmentu Biblii przeznaczonego do nauczania dzieci. Próba wypracowania standardu służby. (sala nabożeństw, praca w grupach w salkach katechetycznych, 3 x 45 min. sesje, 2 x 5 min. przerwy)

               1225 – 1235                      przerwa kawowa

               1235 – 1415                      blok II: seminarium Techniki plastyczne lub Uczenie się we współpracy

Nauczyciele Grupy I – III

Nauczyciele Grupy IV – VI

Prezentacja różnych technik plastycznych dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Znaczenie metody nauczania dzieci starszych i nastoletnich uczenia się we współpracy dla rozwoju poznawczego i społecznego ucznia. Etapy nauczania tą metodą. Zadania nauczyciela i zadania uczniów. Przykłady.

(Grupy I – III sala nabożeństw, Grupy IV – VI salka nr 1 – zielona, 2 x 45 min. sesje, 1 x 5 min. przerwa)

               1415 – 1455                      przerwa obiadowa (zborowa kawiarenka, catering na miejscu)

               1455 – 1720                      blok III: seminarium Film w nauczaniu biblijnym

Funkcje pedagogiczne filmu. Miejsce filmu w procesie nauczania. Formułowanie pytań problemowych (wg Blooma). Praktyczne przykłady. (sala nabożeństw, 3 x 45 min. sesje, 2 x 5 min. przerwy)

               1720 – 1730                      przerwa kawowa

               1730 – 1900                      blok IV: wykład dla nauczycieli i rodziców Miejsce dziecka w kościele

Co mówi Biblia na temat miejsca dzieci w zgromadzeniu ludu Bożego? Zadania Kościoła wobec dzieci: pielęgnowanie i ochrona wiary, odpowiednie nauczanie, realizacja Bożego celu, przygotowanie do służby. (sala nabożeństw, 2 x 45 min. sesje, bez przerwy). Informacja o wydarzeniu na: http://kztg.pl/index.php/sluzba/katechetyczna/252-miejsce-dziecka-w-ko%C5%9Bciele

               1900 – 1915                      zakończenie – brat Krzysztof Ferdynand

 

Uprzejmie prosimy liderów poszczególnych grup katechetycznych o przekazanie informacji wszystkim swoim współpracownikom i dopilnowanie wpisów na liście w terminie. Prosimy Was również o zachęcanie Rodziców Dzieci do udziału w panelu o miejscu dziecka w kościele. Dziękujemy!

 

Żaneta & Krzysztof Ferdynand
Józef Pająk

MP 2014