Ze względu na bardzo pozytywny odbiór wystawy Księga, która przetrwała wieki. Historia Biblii Fundacja Areopag postanowiła przedłużyć możliwość zwiedzania wystawy w Tarnowskich Górach. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną informację dotyczącą możliwości zwiedzenia wystawy z przewodnikiem. Zwiedzanie trwa około godziny, podczas którego każdy ekponot można wziąć do ręki i dokładnie zobaczyć go z bliska. Oczywiście wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Historia powstania Słowa Bożego

3500 lat historii Biblii opowiedziane w godzinę

Nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie,
gdzie można dotknąć eksponatów

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ
Historia Biblii
24 czerwca - 8 lipca 2017 roku

24 czerwca w sobotę o każdej pełnej godz. między 900 - 1700
25 czerwca w niedzielę o godz. 1500
26 czerwca w poniedziałek o godz. 1630
28 - 30 czerwca od środy do piątku o godz. 1600
1 lipca w sobotę o godz. 1500
2 lipca w niedzielę o godz. 1230
3 lipca w poniedziałek o godz. 1600
4 lipca we wtorek o godz. 1700
5 lipca w środę o godz. 1630
6 lipca w czwartek o godz. 1800
8 lipca w sobotę o godz. 1500 ostatni termin

Trzy i pół tysiąca lat opowiedziane w godzinę i pokazane na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Fundacji Areopag zależy na tym, aby każdy, kto ją odwiedzi, mógł dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach - poczuć, jak niezwykłe jest przetrwanie tych słów aż do dzisiaj. Znalezione w glinianych dzbanach nad Morzem Martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku ne. Znalezione zwoje dowodzą, jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. To wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. To nietypowa wystawa mająca na celu zetknięcie zwiedzających z procesem powstawania pism oraz zaznajomienie ich z żywym Słowem. Można dotykać wszystkich książek, pergaminów i papirusów, można wziąć do ręki 13 kg woluminy oraz zwoje ze skór zapisane w języku hebrajskim. Są również repliki dzbanów, w których były przechowane i przetrwały do naszych czasów owe zwoje. Do każdego ze średniowiecznych wydań są do dyspozycji ręcznie wiernie wykonane współczesne kopie. Są także oryginalne wydania.

Pomysł wystawy zrodził się kilka lat temu. Chodziło o to, by w jednym miejscu pokazać przejrzyście i kompleksowo historię powstania Pisma Świętego. W jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w naszych domowych biblioteczkach... 

rezerwacja miejsc i zgłaszanie grup: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wstęp wolny
wejście na wystawę o wskazanej godzinie dnia
zwiedzanie wystawy z przewodnikiem
dla grup zorganizowanych możliwość uzgodnienia indywidualnego terminu zwiedzania

po zwiedzeniu wystawy zapraszamy na bezpłatną kawę lub herbatę

salaQumranINRI

Zwój IzajaszaKról Jakubpergamin