logo

KOŚCIÓŁ ZMARTWYCHWSTAŁEGO
w Tarnowskich Górach

Wszelkie propozycje i sugestie dotyczące pracy biblioteki oraz posiadanych zbiorów prośmy kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Maria" Francine Rivers rzuca światło na osobę matki Jezusa, którą Bóg wybrał, aby stała się naczyniem przynoszącym Mesjasza na ten świat.

Nikt ich nie zamknie. Niezwykłe, prawdziwe historie Bożego działania w świecie islamu, Reema Goode; tłum. z ang. Dorota Piotrowska, Warszawa: Wydawnictwo Kefas, 2011, s. 132

Perła. Dzień, w którym upadł Kanaan, Rafał Kosowski, Warszawa: Vocatio, 2010, s.360

Perła to pierwszy z trzech tomów sagi i opowieść z czasów, zanim Kaanan został oddany w dziedzictwo Izraelitom. Na tle barwnej historii widzimy świat nieprawości i zło, któremu ludy tej ziemi oddały się we władanie.

„Jeśli mamy się dostać do miejsca naszego przeznaczenia, to będzie się to musiało dokonać wyłącznie przez wiarę. A to jest przerażające. Zrozumiałe, że chcemy zwolnić pracę silników, uchwycić stery zbielałymi od napięcia palcami, zacisnąć zęby i spodziewać się zderzenia z czymś. Jednak wiara mówi, że Jezus kroczy przed nami, wyprzedzając nas. Nie mamy się czego obawiać..."

Opowieść o trzech królach: studium o skruszonym sercu, Gene Edwards; tłum. z ang. Waldemar Lisieski, Bielsko Biała: Misja Literatury Chrześcijańskiej, 1992, s.83

Króciutka książeczka, niezwykle bogata w treść opowieść o trzech królach, Saulu, Dawidzie i Absalomie i różnych postawach serc tych, którzy zostali powołani do zajęcia miejsca autorytetu. To szkic mówiący o poddaniu się i o tym, czym jest autorytet w Królestwie Bożym. Obowiązkowa lektura skłaniająca do refleksji nad stanem i motywacją naszych serc. 

Do Góry