FINAŁ VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

finaliści VIII OKWB


finaliści VIII OKWBFinał VIII Konkursu Biblijnego 

W dniu 14 marca 2015 roku w auli Wyższej Szkoły Teologiczno - Społecznej w Warszawie odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego z udziałem naszych gimnazjalistów: Adama Kucharskiego, Julii Laskowskiej i Joanny Łuszczyk. Miło nam poinformować, że w ostatecznym starciu Julia zajęła II miejsce, a Joanna miejsce IV. Adam uplasował się na miejscu XXI. Serdecznie gratulujemy!

dyplom laureata VIII OKWB Juli

dyplom laureata VIII OKWB Joan

dyplom finalisty VIII OKWB Ada

IMGP9132

Na zdjęciu oprócz Laureatek i Finalisty VIII OKWB także Dawid Borówka z etapu edukacyjnego szkoły podstawowej, który swoje zmagania zakończył na I Etapie Konkursu Biblijnego.

Pająk JózefCi młodzi ludzie podjęli wyzwanie wnikliwego studiowania obu Ksiąg Królewskich. Dziękujemy Adamowi, Dawidowi, Joannie i Julii za ich wkład, wiedzę oraz chęci tak dokładnego czytania Pisma Świętego. Okazali oni niezłomność i dlatego im się udało. Spośród tej czwórki trzy osoby zakwalifikowały się do Warszawy na finał Konkursu. W finale było 24 uczestników etapu gimnazjalnego, troje z naszego Zboru, więc stanowiliśmy najsilniejszą ekipę. Joasia zajęła czwarte miejsce, Julka drugie miejsce. Nie boję się użyć tego sformułowania, zatem go użyję - to wielki sukces. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie pewna rodzina. Bardzo serdecznie dziękuję Żanecie i Krzysztofowi Ferdynand za ich poświęcenie, oddanie i wierność Bożej służbie. 

Wierzcie, te konkursowe pytania były naprawdę trudne. Gdybyśmy zrobili taki test w kościele, na wiele z nich nie potrafilibyśmy udzielić prawidłowej odpowiedzi. A ci młodzi ludzie potrafią. Wierzę, że te nagrody: płyty CD z muzyką, filmy DVD i biblijne programy komputerowe to mała namiastka tego, czym Bóg może nas obdarować. Tak naprawdę wszyscy uczestniczymy w konkursie, a nagroda na nas czeka w przyszłości. Ważne jest, abyśmy tę nagrodę zdobyli, abyśmy ten bieg ukończyli z sukcesem. I tego Wam życzę Drodzy Podróżnicy po Biblii. Wierzę, że ten czas, który poświęciliście na studiowaniu Księgi był wspaniałym czasem. Wasza postawa jest godna szacunku, godna wdzięczności, dlatego błogosławimy Wam i dziękujemy za ten wysiłek i trud.

Wszyscy uczestnicy Konkursu Biblijnego podczas niedzielnego nabożeństwa w dniu 21 marca br. otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zbór. Mieliśmy także okazję błogosławić Młodych Koneserów Pisma Świętego i specjalistów z okresu Od króla Salomona do niewoli babilońskiej. W imieniu Zboru modlitwę poprowadził Diakon Zboru, brat Józef Pająk: Panie, jesteśmy Ci wdzięczni, że jesteś wspaniałym Bogiem, który kocha dzieci i młodzież. Dziś jesteśmy Ci także wdzięczni, że mamy tak młode osoby, które chcą studiować Twoje Słowo. Nie ma Panie nic wspanialszego, niż widok osób, które mimo młodego wieku chcą studiować i uczyć się od najwspanialszej Osoby jak żyć i jak postępować. Dziękuję Ci za nich i proszę Cię, byśmy dzięki ich wspaniałej wędrówce po studiowaniu Twojego Słowa, Panie, mogli oglądać w ich życiu wspaniałe słodkie owoce. Chcemy także błogosławić Panie w Twoim imieniu wspaniałe małżeństwo Krzysia i Żanetki, dziękując Ci za pasję, z jaką służą Tobie i Kościołowi. Z tego miejsca oddajemy Tobie chwałę, bo Ty jesteś cudownym, wspaniałym Bogiem. Amen.

Borówka DawidWziąłem udział w Konkursie, aby pokazać innym, że wszyscy mogą poznawać Biblię i Jezusa. Udział w Konkursie dał mi bardzo dużą wiedzę o zawartości Pisma Świętego, Które daje mi dużo do myślenia. W sumie było bardzo fajnie. Miło było uczestniczyć w Konkursie, więc już planuję swój udział w przyszłym roku. Dawid Borówka, Uczestnik VIII OKWB.

Kucharski Adam 2015Moja siostra na Konkurs Biblijny pojechała do Warszawy w wieku siedemnstau lat i była to dla niej fajna przygoda. Stwierdziłem, że gdy dorosnę, też będę chciał wziąć w nim udział. Startowałem trzy razy i za czwartym razem, mając czternaście lat udało mi się - dostałem się do finału! Czułem się świetnie i radość mnie rozpierała. Wyjazd do Warszawy był Bożym czasem dla całej naszej trójki, dopisywały nam humory, choć mieliśmy też lekką tremę. To czas chwały Bożej. Nasz Król Jezus został wywyższony i uwielbiony poprzez nasz śpiew i modlitwy. Bardzo podobała mi się podróż do Warszawy i atmosfera w czasie finału. Mogłem też poznać miłych ludzi, zobaczyć ładne miejsca i poznać troszkę Warszawy. Myślę, że warto uczyć sie do Konkursu, aby lepiej poznawać Biblię i spotykać się z koleżankami i kolegami. Uważam, że warto poświęcić swój czas na przygotowania, aby to przeżyć. Adam Kucharski, Finalista VIII OKWB.

Kuarska E i JWarto pomyśleć o udziale w przyszłym roku. Kiedy usłyszeliśmy, że Adam dostał się do finału, byliśmy bardzo ucieszeni. Wiemy, jakie jest jego podejście do nauki i do czytania i powiemy Wam, że właśnie zachęta Krzysia, zachęta Żanety i jego obecność na spotkaniach z nimi dała mu naprawdę wiele. Z całą pewnością, mimo wzięcia tylko dyplomu za udział w finale Konkursu, jego wiedza na temat tego, co jest w Biblii, się poszerza. Był to czwarty konkurs, w którym Adam wziął udział. Każdy na inny temat. Na pewno nie stał się ekspertem wiedzy na tematy z zakresu konkursów ale jesteśmy pewni, że bez tych spotkań, słuchania, czytania, testów próbnych itp. ten czas upłynął by w jego życiu bez wypełnienia ich tą wartościową treścią. To dla nas jako rodziców ma wartość niemierzalną żadnymi nagrodami. To jest dla nas najważniejsze, coś co wydaje się nam dla nas wszystkich bardzo ważne, by młodzi ludzie nie skupiali się tylko na boisku, na siedzeniu przy komputerze, na tych rzeczach, które pochłaniają im czas, ale na tym, co może przynieść owoc w ich przyszłym życiu. Ela i Jarek Kucharscy, rodzice Adama.

Laskowska Julia 2015Brałam już trzeci raz udział w Konkursie i bardzo mi się to podoba. Podczas tej edycji spędziłam wiele godzin na poznawaniu Słowa Bożego, dzięki czemu nauczyłam się systematyczności, umocniłam swoją wiarę i wiele, wiele więcej. Spędziłam wspaniały czas w gronie znajomych i poznałam nowych ludzi oraz nowe miejsca, gdy zwiedzaliśmy Warszawę. Biorę udział w Konkursie Biblijnym, bo chcę dowiadywać się więcej o Bożym działaniu w życiu człowieka i z roku na rok pragnę ponownie przeżywać tę wspaniałą przygodę. Julia Laskowska, Laureatka VIII OKWB.

Jesteśmy jako rodzice wdzięczni naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi za to, że nasza córka Julia żywi do Jego Słowa miłość! Wyrosła ona dzięki opowieściom biblijnym, które opowiadano Julii na dobranoc, a następnie czytano jej Słowo Boże. Wierzymy i o to się modlimy, aby ta miłość do Słowa Bożego pogłębiała się i była widoczna  w życiu Julii. Teresa i Adam Laskowscy, rodzice Julii.

Łuszczyk Joanna 2015Konkurs Biblijny to świetny sposób na lepsze zrozumienie Bożego Słowa. Na początku przerażał mnie tegoroczny temat, ale im więcej czytałam i uczyłam się, tym bardziej interesowały mnie losy królów i postaci biblijnych. Przygotowując się do testów codziennie zaglądałam do materiałów i robiłam notatki, co sprawiło, że stałam się systematyczniejsza i z przyzwyczajenia wnikliwiej czytałam już nie sam zakres materiału Konkursu, ale całą Biblię. Poza tym ogromną motywacją dla mnie były środowe spotkania z Krzysiem i Żanetą, którzy bardzo nam pomagali i włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie nas :) Sam Konkurs to ciekawe przeżycie, a wiedza, jaką można zyskać jest przydatna nawet w szkolnych rozprawkach :) Joanna Łuszczyk, Laureatka VIII OKWB.

Łuszczyk DorotaJuż czwarty raz Asia brała udział w Konkursie. Cieszą mnie jej wyniki, ale osiągnięte punkty, dyplomy i nagrody schodzą na dalszy plan, gdy mogę oglądać dobre owoce działania Słowa Bożego w życiu mojej córki. Asia potrafiła docenić ogrom pracy Żanetki i Krzysia, była zachęcona ich głębokim zaangażowaniem podczas środowych spotkań; nabrała też pięknego nawyku porannego czytania Biblii - wstaje w tym celu dużo wcześniej, codziennie! Dorota Łuszczyk, matka Joanny.